Topenářské práce

Navrhneme Vám jak správně spočítat a umístit otopné jednotky ve Vašem domě, bytě či v nebytových prostorech. Nabízíme montáž a rekonstrukci  ústředního topení a samozřejmě v dnešní době velice módní a preferovaný prvek při stavbě domů - montáž podlahového topení.

 

 • REKONSTRUKCE TOPENÍ

   výměna radiátoru Korado klasik R (rekonstrukční radiátor pro výměnu starých litinových a plechových radiátorů), při tom to typu radiátoru není zapotřebí používat autogen, ani jiné další svařovací techniky. Ten to typ radiátoru má stejnou rozteč na přívodní potrubí k radiátoru, proto lze považovat za snadnou výměnu starého radiátoru za nový, bez zbytečných více nákladů. Demontáž a montáž radiátoru Klasik R od 1000Kč/kus.

 

 • ROZVOD ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ - PeX/AL/PeX

  V dnešní době se používají téměř už jen dva typy materiálu, PeX/AL/PeX a Měděné potrubí. osobně doporučuji pro nové rozvody ústředního vytápění jak v rodinném domku, tak v bytě hlinikoplastové potrubí (Pex/AL/PeX) které má své + a -, plus tohoto výrobku je cena, kvalita, veškeré spoje jsou lisovány,  snadná montáž. U toho to materiálu nepotřebujete zbytečně kolena, díky tomu že toto potrubí má v sobě hliníkovou vložku, tak se dá snadno ohýbat a drží daný tvar. Nevýhoda tohoto materiálu je omezení teploty na max.90°C které lze použít při vytápění Vašeho RD, nebo bytu. Proto tento typ materiálu doporučuji pouze pro vytápění plynovými kotly, které mají maximální výstupní teplotu 70-75°C. Nepoužívat pro vytápění tuhými palivy jakéhokoliv typu.

 

 • ROZVOD ÚSTŘEDNÍHO VYTÁPĚNÍ - CU 

   V dnešní době je hodně rozšířené používaní CU materiálu, jak pro topení tak i pro rozvod vody. Cu materiál má jednu velkou nevýhodu a to je cena za materiál. Dále u Cu materiálu je zapotřebí použití spojovacího materiálu, jako kolena, T kus, nátrubky. Výhoda tohoto materiálu je v tom že lze použít téměř na cokoliv a není omezen teplotami.

 

 • PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

   Systém pro podlahové topení - je uceleným systémem, který umožňuje realizovat podlahové topení několika způsoby a z několika typů trubek. Každé z konkrétních řešení má své opodstatnění ve vazbě na typ stavby resp. na typ a určení prostor, které v dané stavbě budou vytápěny pomocí podlahového topení. Podlahové topení se používá nejen v bytové a individuální výstavbě, ale i při vytápění pracovišť, výrobních hal, skladovacích prostor, sportovišť i plaveckých bazénů. Jeho využití je i v exteriérech, kde se používá k temperování povrchů a k odstranění sněhu z vjezdů do garáží, parkovacích a šikmých ploch, nebo i k temperování venkovních schodišť.

        

        

        

         bytu,domu a kanceláře

 

       

         Nástěné vertikalní radiátory

         Rekonstrukce